Panele ecomodus - świadomy powrót do natury w prefabrykowanej formie.

Technologia

Podstawowym elementem konstrukcyjno-budowlanym naszych domów są panele Ecomodus - czyli prefabrykowane moduły drewniano-słomiane. Są to samonośne skrzynie, wykonane z drewna konstrukcyjnego klasy C24 z umieszczoną w nich sprasowaną słomą. Słoma, traktowana jako odpad rolniczy, posiada sprawdzone od setek lat właściwości izolacyjne, które swoimi parametrami często przewyższają najnowocześniejsze materiały budowlane. Ten w 100% naturalny i powszechnie występujący w niemal każdym zakątku świata budulec, w przeciwieństwie do sztucznych materiałów, nie oddziałuje negatywnie na zdrowie człowieka i na środowisko przyrodnicze.

Najważniejsze cechy paneli ecomodus:

Panele ecomodus to w 100% naturalne, biodegradowalne materiały.

Do produkcji paneli wykorzystujemy certyfikowane drewno pochodzące z upraw, słomę żytnią z opolskich gospodarstw rolnych, glinę oraz wapno. Przy produkcji paneli nie powstają żadne szkodliwe odpady, a jedynie biodegradowalne resztki słomy i drewna.

Warunkiem trwałości paneli Ecomodus jest stosowanie słomy żytniej najwyższej jakości. Jest ona idealnie sucha (wilgotność nie przekracza 14%) i odpowiednio sprasowana. Słoma żytnia nie wymaga impregnacji, bo jako jedyna posiada w sobie naturalne olejki antygrzybiczne. Ponadto, słoma pochodzi bezpośrednio od lokalnych rolników, co pozwala nam zadbać osobiście o jej wysoką jakość.

Prefabrykacja, modułowość, wysoka jakość i precyzja.

Domy ecodomus powstają w systemie prefabrykacji, co gwarantuje ich wysoką jakość, powtarzalność a także całkowite uniezależnienie się od warunków pogodowych i sezonowych na etapie produkcji. Produkcja trwa cały rok, co jest gwarantem ciągłości realizacji zamówień. Dzięki specjalistycznej linii produkcyjnej tworzymy precyzyjne, idealnie pasujące do siebie panele Ecomodus, z których jesteśmy w stanie zrealizować niemal każdy projekt budowlany, bez względu na wielkość i poziom skomplikowania. Prefabrykacja to przyszłość branży budowlanej, natomiast prefabrykacja Ecomodus to zupełnie nowa jakość.

Szybki czas budowy domu.

Jedną z kluczowych korzyści prefabrykacji jest szybki czas montażu domu na przygotowanym wcześniej fundamencie. Czasochłonny i niejednokrotnie uciążliwy dla inwestora proces budowy domu zostaje maksymalnie uproszczony, a czas jego realizacji skrócony do minimum. Technologia Ecomodus stwarza możliwość montażu domu w stanie surowym (wraz z dachem) w ciągu jednego tygodnia.

W porównaniu do budownictwa tradycyjnego technologia prefabrykacji Ecomodus to mniej stresów i problemów organizacyjnych podczas budowy. Kwestie braku dostępności ekip budowlanych o często wygórowanych oczekiwaniach finansowych w przypadku Ecomodus odpadają całkowicie.

Zgodnie z filozofią Ecomodus: "czas to nie tylko oszczędność pieniędzy - ale czas to chwile, których nie można marnować".

Energooszczędność

To jedna z największych zalet domów Ecomodus. Nasze domy charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przepuszczalności cieplnej, zagwarantowanym dotychczas tylko dla bardzo drogiego i energochłonnego budownictwa pasywnego. Wykorzystując naturalne produkty tworzymy domy o niemal pasywnej charakterystyce energetycznej, które do tej pory dostępne były tylko dla zamożnych inwestorów. Dobrze zaizolowany dom daje komfort termiczny nie tylko zimą lecz także latem. Oszczędności dotyczą nie tylko ogrzewania domu, ale także jego zchładzania w upalne, letnie dni.

Technologia Ecomodus to ciepłe ściany i stropy, które w przeciwieństwie do styropianu, poliuretanu i innych sztucznych materiałów izolacyjnych nie stanowią nieprzepuszczalnej bariery dla powietrza i pary wodnej. Produkcja domów Ecomodus to także minimalny ślad węglowy na etapie ich produkcji.

Prozdrowotne właściwości domu

Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów budowlanych domy Ecomodus są zdrowe i przyjazne wszystkim jego mieszkańcom. Dzięki grubym i ciepłym ścianom są stabilne termicznie o każdej porze roku. Uzupełnieniem naszej technologii budowlanej opartej o panele Ecomodus jest zastosowanie naturalnych tynków glinianych i wapiennych. Ściany otynkowane wapnem lub gliną cechuje doskonała oddychalność, tworzy się przez to niepowtarzalny mikroklimat wnętrza. Ponadto, dzięki naturalnym tynkom, nasze domy znakomicie regulują wilgotność pomieszczeń, jonizują powietrze, oczyszczając je z alergenów. Naturalne tynki stanowią barierę dla rozwoju pleśni oraz grzybów, co ma kluczowe znaczenie dla alergików.